Genç İletişimcilere ödül

Genç İletişimcilere ödül

0

Timur TARLIĞ/İSTANBUL, (DHA)

19 Aralık 2012

Aydın

İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Aydın Doğan Vakfı’nın nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak
amacıyla üniversitelerin iletişim fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencileri arasında
düzenlediği 24. Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı. 31 üniversitenin iletişim
fakültelerinden yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında
1351 öğrenci 1163 çalışma ile katıldığı yarışmada, 21 üniversitenin 155 öğrencisi 80
proje ile ödül kazandı. En çok ödülü 19’er projeyle Akdeniz Üniversitesi alırken, Erciyes
Üniversitesi ise 16 ödülle ikinci sırayı aldı.

Hilton Convention Center’da, sunuculuğunu Korhan Abay üstlendiği ödül töreninin açılış
konuşmasını Aydın Doğan Vakfı (ADV) Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı yaptı.

Gecede, finale kalan 21 üniversitenin temsilcileri olduğunu hatırlatan Fetvacı, “Türkiye’de
genç bir iletişimci olmak aslında birçok yönden heyecan verici bir kariyere, yaratıcılığın
sınır tanımadığı bir sektöre ve Türkiye’yi yakından etkileyen bir sürecin içinde yer almaya
başlamak demektir. Aydın Doğan Vakfı, Türkiye’ye kaliteli insan gücü yetiştirmek amacıyla
en büyük yatırımlarını eğitim alanında yapıyor ve neredeyse çeyrek asırdır da Genç
İletişimciler Yarışmasını düzenliyor. Bu yarışmadan ödül alanlar artık medyamızın içinde
yönetim kadrolarını oluşturdu. Yarışma bugünlere üniversitelerin, medyanın ve vakfın
yakın işbirliği ile gelmiştir. Bu sinerjiye katkıda bulunan tüm taraflara müteşekkirim” diye
konuştu.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLERİNİ DOĞAN VE BAKAN KILIÇ VERDİ
Yazılı Dal Haberde dereceye girenlere ödülleri Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkanı ve
Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç,
Röportajda dereceye girenlere ödüllerini ADV Başkan Vekili Sema Işıl Doğan ve İstanbul
Valisi Hüseyin Avni Mutlu verdi. Araştırma İncelemede dereceye girenlere Doğan Holding
Yönetim kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner, Fotoğrafta dereceye girenlere
Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı verdi. Ödüllerinin
verilmesinin ardından Aydın Doğan, yarışmada ödül alan üniversitelerin rektör ve
dekanlarına birer berat verdi. Ödül töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkanı ve Doğan
Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan eşi ADV Başkan Vekili Sema Işıl Doğan, Hürriyet
Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Holding CEO’su Yahya
Üzdiyen, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Hürriyet Gazetesi Genel
Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan,
Hürriyet Gazetesi Koordinatörü Emre Oral, Hürriyet Web Koordinatörü Bülent Mumay,
Taha Akyol, Altan Öymen, Fatih Çekirge, Nail Güreli, Metehan Demir, Nuri Çolakoğlu ve
çok sayıda davetli katıldı. Bu arada ödül töreninin ardından Aydın Doğan ve Bakan Suat
Kılıç, yanlarına gelen “Basın Reklamı” dalında “Yandex” adlı çalışmasıyla 3.’lük ödülünü
alan Gümüşhane İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi Deniz Arı
ile bir süre sohbet etti.
ÖDÜLLER:
Birincilik Ödülleri:

Doğan

Vakfı’nın

(ADV)

Aydın Doğan Vakfı Ödül Heykelciği, 1000 TL’lik para ödülü, D-Smart Kutusu, 28 Haziran
– 1 Temmuz 2013 (üç gün) tarihleri arasında Milta Kemer Beach Tatil Köyü’nde
konaklama.

Reklam Kampanyası Büyük Ödülü :

Aydın Doğan Vakfı Ödül Heykelciği, 1500 TL’lik para ödülü, D-Smart Kutusu, 28 Haziran
– 1 Temmuz 2013 (üç gün) tarihleri arasında Milta Kemer Beach Tatil Köyü’nde
konaklama.

İkincilik Ödülleri:

Aydın Doğan Vakfı Ödül Heykelciği, D&R’dan 100 TL değerinde hediye çeki, kol
saati, 2 adet kitap.

Üçüncülük Ödülleri:

Aydın Doğan Vakfı Ödül Heykelciği, D&R’dan 100 TL değerinde hediye çeki, 2 adet
kitap.

Ayrıca; ödül kazanan tüm öğrenciler Temmuz-Eylül ayları arasında Doğan Medya
Grubu’na bağlı gazete, dergi, televizyon ve radyolarda bir ay ile üç ay arasındaki mesleki
bilgi ve görgülerini arttırma amaçlı hazırlanan programlardan yararlanma fırsatı.

DERECEYE GİRENLER

YAZILI HABER: Birincilik Ödülüne, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik
Bölümü öğrencilerinden MERVE ÖZBEK Akdeniz İletişim Gazetesi, Sayı:88, Sayfa: 5’de
yer alan, “Türk Camisinde Çeçen Kampı” adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne: İstanbul
Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden
ASİYE CEREN DURAN Gazetem Gazetesi Sayı:22, Sayfa: 8’de yer alan, “1728 Yılındaki
Som Mermer 2012‘ de Mezar Taşı Oldu” adlı çalışmasıyla, Üçüncülük ödülüne, Erciyes
Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden BURCU DİNÇDEMİR
Gazete Kampüs Sayı: 54, Sayfa: 6’da yer alan “Silopi Kahramanı Silahını Satıyor” adlı
çalışmasıyla, değer görüldüler.

RÖPORTAJ

Birincilik Ödülüne : Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden VOLKAN KALKAN Eriha Dergisi, Sayı: 4, Sayfa: 37-39’da yer alan,

“24 Saat Rolümü Oynadım,Oscar İstiyorum” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden TANER YAPKU Akdeniz İletişim Gazetesi, Sayı: 2, Sayfa: 78-81’de yer
alan, “Hayatıma Açılmış Bir Parantez” adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne: Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bölümü öğrencilerinden HAYAL MARAŞLI Atölye Dergisi, Sayı: 2, Sayfa: 113-115’de yer
alan, “Muavenet’in Bıraktığı İzleri Ruhunda Taşıyor”adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.

ARAŞTIRMA-İNCELEME

Birincilik Ödülüne : Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden MERVE MİT Bahçeşehir Haber, Sayı: 11, Sayfa: 4’de yer alan,

“İstanbul’da Yaşamanın Bedeli Ne?” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden NAGİHAN ÜNLÜ Akdeniz İletişim Gazetesi, Sayı: 87, Sayfa: 6-7’de yer
alan, “Amerika’daki İlk Türkler” adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne: İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden SAVASH PORGHAMREZAEİEH İletim Gazetesi, Sayı: 110, Sayfa: 8-9’da
yer alan “İstanbul’un Tarihini Değiştiren Ayak İzleri” adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.

FOTOĞRAF

Birincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik
öğrencilerinden GİZEM YAYLA Atölye Dergisi, Sayı: 2, Sayfa: 34-38’de yer alan

“Rüzgarın Çocukları” adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim
Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden DOĞUŞ YOLCU Atölye Dergisi, Sayı: 2,
Sayfa: 57’de yer alan “2 Can Dost” adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne: Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğraf ve Video Bölümü
öğrencilerinden BATUHAN İSMAİLOĞLU Bahçeşehir Haber Gazetesi, Sayı: 78, Sayfa:
4’de yer alan, “Postmodern İstanbul” adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.

MAGAZİN HABERCİLİĞİ

Birincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden DOĞUŞ YOLCU Atölye Dergisi, Sayı:2, Sayfa: 58-61’de yer alan

“Hayata Yeniden Dönmek” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden SERKAN SIRYOL Eriha Dergisi, Sayı:4, Sayfa: 32-36’da yer alan,

“Şiirden Otel Yaptık” adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden SİBEL GÖRGÜLÜ Gazete Kampüs, Sayı: 56, Sayfa: 11’de yer alan,

“29 Yıl Sonra Gelen Mektup, Aktaş Ailesinin Evliliğini Kurtardı” adlı çalışmasıyla, değer
görüldüler.

SPOR HABERİ

Birincilik Ödülüne : Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden METİN FARUK TAMER Gazete Kampüs, Sayı: 54, Sayfa: 11’de yer alan

“Yüzme Bilmeyen İşçiler Kano Şampiyonu Oldu” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden SERPİL BAYDAĞ Atölye Dergisi, Sayı: 2, Sayfa: 136-139’da yer alan,

“Mayınlı Arazilerin Milli Atleti” adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne: Akdeniz Üniversitesi
İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden ERCAN KARAKOÇ

Atölye Dergisi, Sayı: 2, Sayfa: 124-127’de yer alan, “Doğubeyazıt’ta 5 Nijeryalı” adlı
çalışmasıyla, değer görüldüler.

GAZETE MİZANPAJI

Birincilik Ödülüne : İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik
öğrencilerinden ECE KURTULUŞ İletim Gazetesi, Sayı: 117’de yer alan

“İletim Gazetesi Sayı:117 Mizanpajı” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü
öğrencilerinden NURCAN ELMAS, AYTEN KAN Ünivers Uygulama Gazetesi, Sayı: 29’ da
yer alan “Ünivers Uygulama Gazetesi Tüm Gazete” adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü

öğrencilerinden CELAL UMUT EREN Gazete Yeditepe, Sayı: 29’da yer alan

“Gazete Yeditepe Haziran 2012 Mizanpajı” adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.

DERGİ MİZANPAJI

Birincilik Ödülüne : Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden ÖZDEN YILMAZ Eriha Dergisi, Sayı: 54, Sayfa: 9’da yer alan
çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden MERVE KARACA Eriha Dergisi, Sayı:4, Sayfa:50-53,66-69,120-124’de
yer alan çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden ASLI YILMAZ Eriha Dergisi, Sayı: 4, Sayfa: 102-105, 114-119’da yer
alan “Türk Sinemasının Hanımefendisi Hülya Koçyiğit 8 Kez Dünya Şampiyonu Oldu
6 Kez Yılın Sporcusu Seçildi” adlı çalışmasıyla, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden KEMAL BOLAT Eriha Dergisi, Sayı:4, Sayfa: Kapak,
58-61, 70-73, 94-97’de yer alan çalışmasıyla, değer görüldüler.

GÖRSEL:

Görsel Dal jürisi Aslı Öymen’in başkanlığında Ayşenur Arslan, Armağan Çağlayan, Cengiz
Erdil, Ozan Onat ve Reyhan Yıldız’dan oluştu.

TELEVİZYON HABERİ

Birincilik Ödülüne: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik
öğrencilerinden BELGİN DURAK “Sokak İnsanları” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden RIDVAN KANARİYA, ZAFER HALATÇI “Engelli Yaşamın
Engelsiz Kanatlanışı” adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne: Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden CANER ÖZDEMİR, OĞUZ ARSLANTÜRK “Termik İstemüyük”
adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.

BELGESEL

Birincilik Ödülüne: Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden ZEYNEP ORAL “Ben,Sen,O… ” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon

Bölümü öğrencilerinden UĞUR ARSLANALİ, ABDURRAHMAN KEÇECİ, ERCAN
YILDIRIM, VEYSEL AKŞAHİN “Hala” adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne:
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü
öğrencilerinden HÜDAİ ATEŞ, KAĞAN GÖKTEPE, YASİN HATİPOĞLU, OSMAN
ADAY “Cneydo(Cennet)” adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.

KISA FİLM

Birincilik Ödülüne: Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden KAĞAN GÖKTEPE, EMRE KARADAŞ “1982” adlı çalışmalarıyla,
İkincilik Ödülüne: Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden, NAZİRE TAŞ “Kapı” adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne: Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve

Sinema Bölümü öğrencilerinden SHOLEH ZAHRAEİ “Granny’s Garden” adlı çalışmasıyla,
değer görüldüler.

TELEVİZYON JENERİĞİ

Birincilik Ödülüne: Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema

Bölümü öğrencilerinden, OĞUZHAN CEYLAN, YASİN ALTIPARMAK “Olmasaydı
Sonumuz Böyle” adlı çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden KENAN SUBAŞI, NİLÜFER UZUNHAN “Klaket” adlı
çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne: İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı
Bölümü öğrencilerinden DİCLE ERDURAN “Ritim” adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.

İŞİTSEL:

İşitsel dal jürisi Sezgin Onat’ın başkanlığında, Sema Eryiğit Emek, Hakan Gündüz ve Cem
Ceminay’dan oluştu.

HABER PROGRAMI

Birincilik Ödülüne : Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden SERAY BOŞNAK, DÖNDÜ GÜL “Arap Baharı Dünyayı Sarıyor”
adlı çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne : Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden NURULLAH TIĞLI, OKAN AKTAŞ, ASLI KARAARSLAN, “Anlat ki
Utanayım Srebrenitsa” adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bölümü öğrencilerinden FATİH GÜL, MEHMET KÖSEOĞLU, MİKAİL AKYÜZ “Kadının
Fendi” adlı çalışmalarıyla değer görüldüler.

MÜZİK PROGRAMI

Birincilik Ödülüne : Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon
Bölümü öğrencilerinden YAĞMUR GÜMÜŞYAY “Hot List” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve

Reklamcılık Bölümü öğlecilerinden KADRİYE ELİF SÖZEN “Türk Kahvesi” adlı
çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema Televizyon
Bölümü öğrencilerinden DORUK ARSLAN “60 Dakika Blues” adlı çalışmasıyla, değer
görüldüler.

ŞOV PROGRAMI

Birincilik Ödülüne: Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden KÜBRA BACA “Radyosyon” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve
Tanıtım Bölümü öğrencilerinden KADRİYE ELİF SÖZEN “Söz Sanat” adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden ADNAN RIFAT GÖKTÜRK, MENEKŞE GÜMÜŞ, SELİN
FİDANCI, İBRAHİM GEÇBAKAN “Komedi Futbol” adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.

REKLAM:

Bu daldaki ön jüri Erdinç Mutlu, Gürül Öğüt, Bahadırhan Pekşen ve Teoman Tuğsuz’dan
oluştu. Jüri ise Jeffi Medina başkanlığında, Ahmet Akın, Ayşe Sözeri Cemal, Viki Habif,
Faruk Kaptan, Ayşegül Molu’dan oluştu.

REKLAM FİLMİ SENARYOSU

Birincilik Ödülüne : Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü
öğrencilerinden HÜSEYİN AYBEK GÖZÜKIZIL, Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden,

ONUR ERDEM TAN, ÖZGE YALÇIN “Ter Kokan Kahraman” adlı çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne : Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü
öğrencilerinden İBRAHİM DÖNMEZ “Gerçeği Gösterir” adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.

BASIN REKLAMI

Birincilik Ödülüne : Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü
öğrencilerinden SUZAN CANSU ATEŞER, NATHALİE AYLİN NAMER, ÖMER BALYALI,
ERSİN MERT TERLİKSİZ “Raylar” adlı çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne: Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi
öğrencilerinden ÜMİT AYDIN “Lipton Yeşil Çay” adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bölümü öğrencilerinden DENİZ ARI “Yandex” adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.

AÇIKHAVA REKLAMI

Birincilik Ödülüne : Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden
ALİCAN KILIÇOĞLU “Işık, Daha Fazla Işık” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
öğrencilerinden OKTAY NAMAZOV, GÜLFEM KURT, SELİN KOÇAN “Destek Verin Bir
Hayat Kurtarın/Uluslar arası Af Örgütü” adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü
öğrencilerinden ÇAĞLAYAN ULUDELEN, ANIL UZUN, “Düşünce Suçları adlı
çalışmalarıyla, değer görüldüler.

İNTERNET REKLAMI

Birincilik Ödülüne : Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü
öğrencilerinden ÖMER BALYALI “Music Sounds Better with You” adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
öğrencilerinden HÜLYA ŞAN, TOLGA MERİÇ, YUNUS ÖZBEK “Sıradışı Saçlar Sanatsal
Dokunuşlar Koleston” adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bölümü öğrencilerinden BAHADIR BURAK SOLAK, AHMET CENGİZ, FARUK KAYIN

“Off Gelir Sinekler Kaçar/Off Sinek Kovucu Sprey” adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.
RADYO REKLAM METNİ

Birincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bölümü öğrencilerinden BÜŞRA YORULMAZ, MERVE ÇOLAKOĞLU, FARUK KAYIN,
AHMET CENGİZ “Sansüre Hayır Çağdaş Gazetecilik Cemiyeti” Adlı çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne : Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
öğrencilerinden CEM ETYEMEZ, DİLARA EGİN, HÜSEYİN GÜNDÜZ

“Sakın Gelme” adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve
Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden KADİR ÖKSÜZ, MEHMET GÖKTEPE

“Pharmaton” adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.

REKLAM KAMPANYASI BÜYÜK ÖDÜLÜ

Bu Ödüle : Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden

MERVE PEKER, EGE ÖZTAYFUN, DENİZ DAĞLAR ATALAY, TANER AYKUT “Snazzy”
adlı çalışmalarıyla, değer görüldü.

HALKLA İLİŞKİLER:

Bu daldaki jüri Ceyda Aydede başkanlığında Tijen Mergen, Fatoş Karahasan, Meral
Saçkan, Okşan Atilla Sanön, Fügen Toksü’den oluştu.

KURUMSAL İLETİŞİM PROJESİ

Birincilik Ödülüne : İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve
Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden BUSE GÖZDE KARAHAN, MEHTAP MALUMBO,
ÖZGE ÜÇTOP, İNCİ ÖZDEMİRCAN “Yetenek Kulübü Kurumsal İletişim Projesi” adlı
çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bölümü öğrencilerinden AYŞE KEYİK, TİMUÇİN KAZAN, FERİHA ŞAHİN, SEMA
ÇELİKKAY “Alzheimer Derneği Kurumsal İletişim Projesi” adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne: Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Bölümü öğrencilerinden MERVE CİRİTOĞLU, SERKAN SÖZEN, MERVE YÜKSEL,

FURKAN ÖZTÜRK “Gençliğin Hızıyla Taşıyoruz/Aras Kargo Kurumsal İletişim Projesi”
adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.

ÜRÜN / HİZMET TANITIM PROJESİ

Birincilik Ödülüne: Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü

öğrencilerinden YUSUF MERT ÖZMEN, MELİS KORALTAN, ÇAĞLA CANSU TOPRAK,
FIRAT ALTINIŞIK “MPR Kampanyası – Pringles” adlı çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne : İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Bölümü öğrencilerinden ZEYNEP SEDA YILDIRIM, CANSU YOLCU “Nutellamı
Kaşıklıyorum/Dünya Nutella Günü Etkinliği” adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla

İlişkiler Bölümü öğrencilerinden GİZEM SÖZER, SALİH METEOĞLU, SEVGİ YILDIRIM,

SİMGE ARDA “Capri Sun” adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Birincilik Ödülüne : Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
öğrencilerinden AYNUR EVECEN, TUĞBA KAVAS, ÖZKAN TEMEL “Tadım Tuz’Suz’
Yerinde” adlı çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne : İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler
ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden UĞUR ÖKTEN, EREN ÇÖPÜR, YELİZ
YAPICIOĞLU,

ECE DAŞDELEN “Haydi Hep Beraber Bisiklete Binelim” adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bölümü öğrencilerinden BÜŞRA YORULMAZ, TİMUÇİN KAZAN, GÜLFEM KURT,
MERVE ÇOLAKOĞLU “Sana İhtiyacı Var Sosyal Sorumluluk Projesi” adlı çalışmalarıyla,
değer görüldüler.

İNTERNET YAYINCILIĞI:

Bu daldaki jüri Erhan
Poyrazoğlu’ndan oluştu.

Acar,

Ahmet

Dalman,

İNTERNET SİTESİ

Birincilik Ödülüne: Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema
bölümü öğrencilerinden, CELAL CAN VATANDAŞ www.atasine.atauni.edu.tr adlı
çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü
öğrencilerinden, YAVUZ KANBUR, ONUR UZUN www.sendeyaz.org adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne: Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
bölümü öğrencilerinden, ESRA CAN www.gumuskampus.com adlı çalışmasıyla,değer
görülmüştür.

BLOG

Birincilik Ödülüne: İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
bölümü öğrencilerinden, KAAN KÜÇÜKARSLAN Sosyal Bi Dünya Blog Projesi /
www.sosyalbidunya.com adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne: Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın bölümü
öğrencilerinden, MURAT CAN UYSAL, fashionandgusto.blogspot.com adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü
öğrencilerinden,
FİKRET
BEKMEZCİ
www.fikretbekmezci.wordpress.com
adlı
çalışmasıyla, değer görüldüler.

SOSYAL MEDYA PROJESİ

Birincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
bölümü öğrencilerinden FARUK KAYIN, YUNUS ÖZBEK, BAHADIR BURAK SOLA
www.birteksevginizeksik.com adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.

İNTERNET MEDYA SİTESİ

Birincilik Ödülüne: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü
öğrencilerinden, FİKRET BEKMEZCİ, KEMAL BOLAT www.sosyalhaberci.com adlı
çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü
öğrencilerinden, SÜMEYYE PİLGİR, TANER TOPÇU, BAHAR DOĞAN, BANU EZBER
www.haber.marmara.edu.tr adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne: Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü
öğrencilerinden, BÜŞRA ARSLAN, TEVFİK ALTIN Halkla İlişkiler ve Tanıtım
bölümü öğrencilerinden, FARUK KAYIN, YUNUS ÖZBEK www.akilhaber.net adlı
çalışmalarıyla,değer görüldüler.

Yorum Yaz